3
ترجمه عیون اخبار الرضا علیه السلام ج1

۱ [کلمه ناشر]

بنام خداوند جان و خرد

حمد و سپاس معبودی را سزاست که کتاب خود به حمد آغاز نمود و جان آدمی به نور خرد روشن فرمود و بندگان خود به پیامبر مرسل راه راست نمود؛ خداوندی که دیباچه هرکتاب از تحمید او آرایش گیرد و مطلع هرخطابه از ذکر او زینت پذیرد.

و درود بر بهترین خلائق، محمّد مصطفی صلّی اللّه علیه و آله که سرور پیامبران است و برگزیده پروردگار عالمیان؛ و درود بر آل و خاندانش که جرعه‌نوشان فرقان‌اند و علم‌آموختگان بلا واسطه مهبط وحی. پاکانی که با کلام خود، چراغ هدایت ابناء بشر را افروختند و با عمل خود، صدق و ایمان آموختند.

از آنجاکه توفیق بر هرخیری، نیست مگر به سبب لطف بی‌انتهای او، خدای را منّت داریم که به ما توفیق ارزانی داشت تا اثری دیگر از آثار شیعه امامیّه را به زیور طبع با ترجمه و شرح بیارائیم و تشنگان فیض از محضر آل عصمت و طهارت- علیهم السّلام- را جرعه‌ای تقدیم نموده و به رغم محدودیّتها با توکّل به حضرت حقّ، بر نشر این مجموعه توفیق یابیم.

شایسته است از مددکاران نشر این اثر نفیس، آقایان «مجید» و «احسان» خاتمی که بنا بر وصیّت والد معظّمشان مرحوم آقای «حاج محسن خاتمی»- رحمه اللّه- در هزینه‌های مادّی ما را یاری فرمودند؛ و همچنین دوست فاضل و همراه، جناب آقای «حمید رضا مستفید» که در ترجمه ۲۹ بخش از ۶۹ بخش این اثر از هیچ کمکی دریغ نفرمودند سپاس گزارده و اجرشان را به بهترین پاداش دهنده واگذاریم. فللّه درّهم و علی اللّه برّهم.

ربّنا تقبّل منّا إنّک أنت السّمیع العلیم

نشر صدوق ۱۳۷۲

عیون أخبار الرضا علیه السلام / ترجمه غفاری و مستفید، مقدمه‌ج‌۱،


ترجمه عیون اخبار الرضا علیه السلام ج1
2

یا ربّ حیّ میّت ذکره‌و میّت یحیی بأخباره

لیس بمیت عند أهل النّهی‌من کان هذا بعض آثاره

الباخرزیّ

عیون أخبار الرضا علیه السلام / ترجمه غفاری و مستفید، مقدمه‌ج‌۱،

  • نام منبع :
    ترجمه عیون اخبار الرضا علیه السلام ج1
    موضوع :
    امامیه اثنا عشریه (قرن 4)
تعداد بازدید : 6333
صفحه از 715
پرینت  ارسال به